5. juunil auto24 ring Pärnu külje all Audrus; kaardilink

7. ja 8. juunil Tartus Eesti Rahva Muuseumi juures; kaardilink

12. juunil Rakveres Põhjakeskuse parklas; kaardilink

14. ja 15. juunil Tallinna külje all Tabasalu kardirajalkaardilink

 

Ajakava kõikidel päevadel:

10.30 testipäeva algus

11.00-16.00 proovisõiduvõimalus Scania veokitega

Sõit toimub avalikel teedel, vajalik on
C või CE kategooria juhtimisõiguse olemasolu. Soovitavalt ka juhikaart.

12.00-15.00 pakume sooja lõunasööki

11.00 ja 13.00 Scania teenuste ja toodete tutvustused

16.00 testipäeva lõpp

 

Kõikide Karavani külastajate vahel loosime välja 4 eksklusiivset fännipiletite komplekti kahele legendaarse Guns N´Roses kontserdile Tallinnas, 16. juulil! (Igas karavani toimumispaigas 1 komplekti.) Võitjatel on võimalus kontserti nautida otse lava ees!

 

Registreeru siin:

 

BALTI KARAVAN 2018 on Baltikumi Scania esinduste ühisprojekt, mis pakub tuhandetele ettevõtjatele ning veokijuhtidele võimaluse tutvuda kogu Scania veokite valikuga.

 

Karavan alustas mai alguses Leedust ning liigub läbi Lätt juuni kaheks esimeseks nädalaks Eestisse.

 

Väljas on kogu Scania uute mudelite valik: suurimad ja kõige luksuslikumad S- ja R-seeria kabiinidega pikamaaveokid, G- ja P seeria kabiinidega metsa- ning ehitusveokid ja esmakordselt Eestis esitletav ekstra madal L-kabiin.

  

Koos veokitega on karavan suurepärane võimalus kohtuda ka pealisehitajate esindajatega. Oma haagiste valikuga on esindatud Schmitz Cargobull (tent-, külmik- ja kallurpoolhaagis), Närko metsaveohaagis, Alucari ja Loglifti pealisehitusega metsaveotehnika ning paljud muud veokitüübid teehooldusautost ja ehitisveokitest erinevate sadulveokiteni. 

Mis karavani ees ootab:

 

Scania kabiinide valik

S-seeria. Sileda kabiinipõrandaga luksuslik kabiin ennekõike pikamaavedudeks. Parim mugavus, mida veokitööstusel Euroopa juhtidele pakkuda on.

 

R-seeria. Avar, mugav ning praktiline magamiskabiin mis sobib suurepäraselt nii pikamaavedudeks kui ka ruumikust hindavale juhile kõikideks lühema teekonnaga töödeks.

 

G-seeria. Praktiline tööhobune, kus kõik vajalik on käepäraselt, läbimõeldult ning mugavalt olemas.

 

P-seeria. Kompaktsem, kergem, kuid suurepärase mugavuse ning ergonoomikaga kabiin peamiselt ehitus- ja jaotusveokitele.

 

L-seeria. Esmakordselt Eestis esitletav L-seeria on uus ekstra madal kabiin, mis on spetsiaalselt loodud nende tööde tarbeks, kus juht peab sageli kabiinist sisse-välja liikuma. Juhi töökoht asub esiteljest eespool ning sisse astumiseks piisab vaid ühest trepiastmest.

 

XT-kabiinid rasketesse töötingimustesse. Scania XT kabiinid on spetsiaalselt kohandatud tööks rasketes tingimustes. XT baasiks on tavaline Scania kabiin ja sellest on lisatud detailid, mis teevad veoki raskel maastikul ületamatult töökindlaks ning praktiliseks. Kõik vastavalt kliendi vajadustele: alates kõrgest ning tugevast põrkerauast üles, kabiini taha viidud õhuvõtuni; kabiini küljele lisatud astmetest ja käepidemetest koorma kontrollimiseks jne.

 

Mootorid:

16-liitrised kuninglikud V8 jõuallikad. Testiveokina on karavanil esindatud 520 hj V8 mis enamikule Eesti vedajatest kõige praktilisem valik. Uus V8 põlvkond kasutab nüüd heitgaaside puhastamiseks vaid SCR-tehnoloogiat ja on 10% väiksema kütusekuluga, pakkudes samal ajal parimat võimalikku jõudlust. Kohal on ka Scania demo- ning testikeskuse kontor-poolhaagis, mida veab Scania võimsaim, S730 veok.

 

Mootorite valik

13-liitrised mootorid on esindatud nii 450 kui  ka uute 500 hj jõuallikatega. Need mootorid on viimastel aastatel Euroopa kütusekulu testides seljatanud kõik konkurendid. Mootorite pöördemomendi ja jõu suhe on oma klassi tipus. Parim võimalik kütusekulu ning samal ajal kõige jõulisem minek on argumendid, mis toovad naeratuse näole nii veokijuhile kui ka majandustulemusi hindavale ettevõtte omanikule.

 

9-liitrised mootorid on läbinud uuenduskuuri. Need on veelgi töökindlamad, jõulisemad ning mis kõige olulisem – kütusesäästlikumad.

 

 

Uus 7-liitriste mootorite valik. Scania uus „seitsmene“ on kolmes võimsuse seades: 220, 250 ja 280 hj. Võrreldes 9-liitrisega, on jõuallikas 360 kg kergem. Uus mootor on mõeldud eeskätt R-seeria kergematele ehitus- ja jaotusveokitele, kus oluline on kaalusääst lubamaks raskemat koormat, mootori vaikne töö ning loomulikult ka kütusesääst, mis kergema veoki ja väiksema mootori kombinatsioonis kaasneb.